image_pdfimage_print

Jak sobie poradzi branża targowa w Anglii po COVID19 i po Brexicie

 

Według Brytyjskiego sektoru targów wraz ze wszystkimi powiązanymi usługami zostały szczególnie mocno dotknięte epidemią COVID-19 i oraz przez kroki ograniczające przyjęte przez właściwe organy w celu ograniczenia jego rozprzestrzeniania. 

 

Wszystkie międzynarodowe i krajowe targi zaplanowane w Wielkiej Brytanii na 2020 rok zostały odwołany lub przełożony. Nawet w przypadku regionalnych targi zostały odwołania i odroczenie na 2020 r. Odwołanie i odroczenie było spowodowane zakazami lub restrykcji dotyczące realizacji wydarzeń. Zakazy ograniczyły lub pozbawiły branże targową i kongresową do działania. Brytyjskie służby podkreślają że przez ogólnoeuropejskie / międzynarodowe  zakazy wszelkich wydarzeń, między innymi małe lub duże targi, nie odbyły się zgodnie z planem. Służby również stwierdzają, że sektor targów nie może liczyć na tak zwanych efekt “doganiania”. Targi z natury odbywają się cyklicznie. Nie ma zatem szans na targi, które mają miejsce fizycznie raz w roku lub raz na dwa lata, aby „nadrobić zaległości”; będą tylko miały miejsce ponownie w przyszłym roku lub rok później. Targi takie, jakie były planowane na 2020 r. i pierwszą połowę 2021 r. zostały zatem odwołane. Co więcej, zostało też podkreślone że targi w Anglii, często są wydarzeniem międzynarodowym, i z związku z COVID19 i wszelkie restrykcje podróżowanie / przemieszczania się na terenie Europy jak i na całym świecie, międzynarodowi wystawcy i goście nie mogli przybyć na targi. W rezultacie, branża targów jak i gospodarka Brytyjska poniosła ogromne straty.

 

Państwa członkowskie UE, tak jak Niemcy dostali rekompensatę od Komisji Europejskiej aby pomóc odbudować straty związane z COVID19. Straty finansowe zostały poniesione przez właścicieli i operatorów infrastruktury targowej i kongresowej w Niemczech, a także firm pośredniczących, które dzierżawią infrastrukturę targową i kongresową od właściciela, osobom trzecim oraz osobom trzecim którzy ją wynajmują.

Wielka Brytania, niestety nie może już liczyć na wsparcie lub dotacje od Unii Europejskiej z związku z Brexit, więc pytanie jest co dalej.  Rząd Brytyjski sam musi upora się z problemem, czyli, musi sam znaleźć fundusze aby odbudować deficyt w branży targowej.  Również rząd Zjednoczonego Królestwa musi zagospodarować środki aby odbudować większość swojej gospodarki po COVID19 oraz po Brexit.

 

Jeśli jesteś zainteresowany dotacją od Komisji Europejskiej dla targów Niemieckiej, pobierz poniższy plik:  

POBIERZ 

 

Chcesz się dowiedzieć więcej informacji o targach w Anglii lub o Brexit, zadzwoń do nas!